Menu

RTP un biznesa vide

RTP un biznesa vide

 Izvērtējot Rīgas domes Satiksmes departamenta un “Lursoft” datus, var secināt, ka ir taksometru kompānijas, kurām mēneša apgrozījums uz vienu mašīnu oficiāli skaitās 19,92 eiro, un tikai no šīs summas arī tiek maksāti nodokļi, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” norāda uzņēmuma “Rīgas Taksometru parks” (RTP) valdes priekšsēdētājs Kaspars Muižnieks.

Kā skaidro uzņēmējs, Rīgas domes Satiksmes departamenta mājaslapā redzamie dati 4.augustā rāda, ka AS “Rīgas Taksometru parks” pēc automašīnu skaita ar 206 taksometriem ir pirmajā vietā un otrajā vietā esošai kompānijai ir 89 automašīnas. “Ja paskatāmies “Lursoft” datos šīs otras kompānijas apgrozījumu un sadalām to pa mēnešiem un pēc mašīnu skaita, tad redzam, ka vienai automašīnai apgrozījums mēnesī ir bijis 14 latu (19,92 eiro). Rīgas domes izsniegtā licence vien mēnesī maksā 17 eiro. Secinājumi ir tādi – dažreiz jau skaitītāji taksometros ir ieslēgti, bet pārsvarā es aizeju pie tēvoča Vasjas un par desmit eiro to nogriežu uz tik, cik liela fiskālā atmiņa man vajadzīga,” uzsver Muižnieks.

No 14 latiem šāds uzņēmējs nomaksā pievienotās vērtības nodokli (PVN) un skaļi visiem saka – esmu nomaksājis nodokļus. Uzņēmējs norāda, ka nav jau īsti, ko vainot! “Ko varētu izdarīt Valsts ieņēmumu dienests (VID)? Ja šo kompāniju pieķer, mašīnas tiek pārceltas uz citu kompāniju. Kur tad tālāk nonāk VID darbs? Nekur. Šo kompāniju noraksta un izveido jaunu, un dzīvo lieliski tālāk,” esošo sistēmu novērojis Muižnieks.

Lai izbeigtu šo “ārprātu”, esot jābūt vai nu lielai patenta, vai licences maksai, un tad mazās kompānijas apvienošoties. Barselonā, piemēram, informācijas centrā tiekot iedots saraksts ar taksometru kompānijām pilsētā, un tādas pirms gadiem tur bija astoņas – katrai norādīti tarifi un valodas, kādās runā vadītājs, kā var norēķināties. Rīgā informācijas centrā tad būtu jāizdod grāmata, jo kopā ir 502 kompānijas.

“Kāds tām visām apgrozījums? Atšķirībā no tām RTP kopējais uzņēmuma apgrozījums bija 4,3 miljoni latu (6,12 miljoni eiro), un uz vienu taksometra skaitītāju sanāca ne mazāk kā 1500 eiro mēnesī. Tad ir jautājums Rīgas domei, kāpēc lojālajām, uz kvalitāti vērstajām kompānijām nav nekādu privilēģiju attiecībā pret šitādiem te,” uzsver Muižnieks.

Raksta pirmavots: focus.lv

5 gadss, 6 mēnesiss pirms Komentāri atslēgti